En Cool Klasik Arabalar

Klasik araba denilince akla birçok araç ve model geliyor. Bunlar arasında en cool olarak adlandırabileceğimiz birçok model bulunuyor. Zamanın birçok filmine konu olmuş belki de başrollerin bile önüne geçmeyi başarmış olan klasik araçlar arasında ön plana çıkan araçları sizler için derledik.

1960 Chrysler 300F

1960 Chrysler 300f zamanın en popüler araçlarından birisi. Chrysler’den gelmiş bulunan ilk muscle car’lardan birisi olarak bilinmektedir. Chrysler 380 beygir olarak bilinen beygir gücü ile diğer araçların bir adım önüne çıkmayı başarmış. Sportif olarak sunulması gene zamanın en ilgi çeken araçlarından birisi olmasını sağlamış. Ayrıca deri koltukları gören herkesi kendisine hayran bırakmaya yetecek özellikte.

1970 Pontiac Firebird Trans Am

 

345 beygir gücüne sahip olan araç, 400-cid, v-8 temel motor güçlü, ram air, 1970 Pontiac Firebird Trans Am kullanılmasıyla birlikte yarım km. sadece 14 saniye sürede ulaşılabiliyor. Aracın cool olarak değerlendirilmesindeki en büyük sebep olarak ilk sırada burun tasarımı yer alıyor. Otoyolda hız yapıldığı zaman içerisinde meydana gelen ”aşağı çeken güç kuvveti” halen büyük bir hassasiyetle işlevselliğini korumaktadır.

 

1969 mustang mach

1969 Ford Mustang Mach, stil özelliklerini ileri seviyeye taşıyarak, önceki zamanlarda piyasaya sürmüş olduğu modellere nazaran ağırlığına ekstra olarak 140 kilo daha eklemiş bulunuyor. Araç gerek görüntüsü ile gerekse performansı ile zamanın en iyi araçlarından birisi olmayı başardı. Şuanda araç birçok klasik araç severin ulaşmak istediği araçlar arasında bulunuyor.

1969 mustang mach
1969 mustang mach

1968 pontiac firebird 400

Muscle car olarak bilinmekte olan araçların içerisinde en kompakt bir şekilde bulunanı 1968 Pontiac Firebird 400 olarak bilinmekteydi. Standart 400-cid V-8, 330 olarak kullanıcılarına beygir gücü bu araç ile sunulmuştu. Geliştirilmiş bulunan HO modeli, Mustang, Car&Driver’dan Javelin, Camaro,  Cougar, ve Barracuda gibi emsalleri içerisinde her zaman daha fazla beğenildi.

1968 pontiac firebird 400
1968 Pontiac Firebird 400; top car design rating and specifications

Klasik Araç Dünyası

Zamanını en iyi araçları olan bu efsane araçları fotoğraflar üzerinden bile görmek son derece heyecan verici. Bu ve benzeri araçları ülkemizde bir arada bulmak mümkün. Karakaya Global klasik araç tutkunlarının büyük ihtiyacını tek başına göğüslemiş durumda. Avrupa da sayılı garajlar içerisinde bulunmakta olan 9800 metre üzerine kurumuş olan efsanevi sergisinde tam 120 araç bulunuyor. Zamana damgasını vurmuş ve görenlerin heyecanına hakim olamayacağı birçok araç burada bir arada bulunuyor. Yusuf Karakaya ve Kaya Ersözlü tarafından hayata geçirilmiş olan bu garaj gün içerisinde birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Garaj ziyaretçilerini İstanbul Altunizade de bekliyor.

 

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim