Hangi Ünlünün Hangi Klasik Arabası Var?

Hangi Ünlünün Hangi Klasik Arabası Var?

Klasik araba diğer bir ismiyle eski araba zengin fakir, ünlü, ünsüz belki de herkesin merakıdır. Bu sebeple ünlü isimlerin birçoğu da bizler gibi klasik araç tutkusu ile yaşamaktadır. Birçok bilinen ve göz önünde olan kişinin oldukça fazla sayıda klasik arabası bulunmaktadır.

Peki, hangi ünlüler bu tutku ile yaşamaktadır. Bilinen en büyük klasik araç tutkunu ünlü olarak Amerikalı komedyen Jay Leno ilk sırada gösterilmektedir. Kendisinin son olarak ne kadar bir klasik aracının olduğu tam olarak bilinmiyor. Ama kesin olan bir şey var ki araç sayısının yüzlerle ifade edildiği. Üstelik kendisi bu araçların bakımıyla birebir kendisi ilgileniyor.

İşte kendisini klasik araç dünyasının cazibesine kaptırmış ünlüler ve araçları;

Mischa Barton  Mavi Cadillac 1970 Model

The O.C. den tanıdığımız güzel yıldız Mischa Barton, şimdiye kadar tanıdığımız en genç klasik araba zaafı bulunan ünlülerin başında gelmektedir. Gösterişli bir tercih ile bu tutkusu ile başa çıkmaya çalışan Mischa 1970 Cadillac kullanıyor. Araç görenlerin hayranlığını gizleyemeyeceği derece de şık.

Cem Yılmaz Mercedes 1970 Model

Ülkemizde esprileri kadar klasik araçlara olan tutkusu ile de sürekli gündeme gelmekte olan Cem Yılmaz birçok klasik araba sahibi. Koleksiyonu içerisinde en fazla dikkat çeken araç ise 1970 model 280 SL Mercedes.

 

Şevket Çoruh Chevrolet 1962 Model

Şevket Çoruh bu anlamda kendisiyle örtüşen bir tercih yapmış gibi görünüyor. 1962 model Chevrolet pick up kullanmakta olan başarılı isim bu anlamda da görenlerin gözlerini alamadığı bir tercih yapmış gibi duruyor.

Kenan Doğulu Chevrolet Bel Air 1956 Model

Başarılı isim şimdiye kadar görenlerin hayran kalacağı 8 araç sahibi olmuş. 1956 Chevrolet Bel Air ise kendisinin son aldığı ve halen kullanmakta olduğu klasik arabası.

Engin Altan Düzyatan Ford Mustang 1968 Model

Ford Mustang klasik araba terimiyle neredeyse bir araya gelmiş olan bir araç. Engin Altan Düzyatan’ın tercihi ilk olarak bu modelden yana olmuş. 1966 model Mustang tercihi gerçekten bu alanda yapılmış en başarılı tercihlerden birisi.

Hangi Ünlünün Hangi Klasik Arabası Var?
Hangi Ünlünün Hangi Klasik Arabası Var?

En Kaliteli Klasik Araç Nereden Temin Edilir?

Başarılı isimler klasik araç tercihlerini güvenilir bir takım garajlardan sağlamaktadır. Ülkemizde ünlü isimlerin ilk sırada tercih etmiş oldukları garaj Karakaya Global olarak bilinmekte olan 9800 metre üzerine kurulmuş dev yatırımdır. 120 araçlık büyük bir koleksiyona sahip olan bu garaj Yusuf Karakaya ve Kaya Ersözlü tarafından hayata geçirilmiştir. Sadece ülkemizde değil birçok ülkedeki klasik araç tutkunlarının ilk sırada tercih ettiği bir adres olarak bilinmektedir. Garaj İstanbul Altunizade de meraklıları için faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim