Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya

5 Önemi Klasik Araç Kullanma Nedeni

Klasik araç bilindiği üzere teknolojisi eski olan araçlardır. Buna rağmen birçok kişi bu araçlardan kullanmayı tercih eder. Kulanım rahatlığı ve konforu günümüz araçlarıyla kıyas edilemeyecek tkadar farklı olan bu araçları neden birçok kişi tercih etmektedir? Bu araçları kullanmanın sebepleri arasında neler bulunmaktadır? Klasik araç kullananlarla yapılan görüşmeler neticesinde 5 makul sebebi sizler için hazırladık.

Dikkat Çekici Olması

Klasik araç kullanmanın en büyük artı yönü dikkatlerin aracınızın üzerinde olmasıdır. Araç bir ihtiyaç olduğu kadar aynı zamanda toplumda dikkat çekmesini istediğimiz bir obje olarak bulunmaktadır. Bu maksadı tam olarak yerine getirebilecek olan araçlar klasik araçlardır. Yeni çıkmış bir spor araç kadar dikkat çekici ve ilgileri üzerine toplayan bir seçenek olarak değerlendirilir. 67 Impala ile yavaş bir şekilde yol aldığınızı düşünün. Bu kimin hoşuna gitmez ki. Emin olun birçok kişi aracınızla fotoğraf çektirmek için sizden izin isteyecek.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Zorluklara Karşı Daha Fazla Direnç

Son model bir araç ile yolculuk yaparken çok fazla dikkat etmenize gerek bulunmamaktadır. Her türlü yolu bu araçlarla kat etmeniz mümkündür. Fakat klasik bir araç ile durum bu şekilde değildir. Bu tarz bir araç ile daha az risk almanız gerekmektedir. Bu sebeple size risk yönetimi noktasında farklı bir duyguyu kazandırmaktadır. 1950 model bir araçla yol kat ettiğinizde bazı şeyleri birden fazla düşünmeniz gerekebilir. Buda size farklı bir duygu ve haz verecektir.

Geçmişe olan Özlem Azalır

Bu tarz bir araç sahibi olmanız durumunda geçmişe olan özleminiz azalacaktır. Sanki bundan 300 yıl öncesinde yaşıyormuşçasına bir duygu bu araçlarla sizleri beklemektedir.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Tamamen Kontrol

Yeni dizayn edilmiş araçlarda kontrol minimum derecede kullanıcılarda bulunmaktadır. Fakat klasik araçlar bu şekilde değildir. Neredeyse %100 kontrolün kullanıcıda olduğu duygusu son derece mutluluk ve keyif verici bir durumdur.

Sağlam Bir Yatırım

Klasik araçlar keyfi ve dikkat çekiciliğinin yanı sıra aynı zamanda oldukça iyi bir yatırım aracı olarak bilinmektedir. Bu araçlar gün geçtikçe değerlenmekte ve ilgi görmektedir. Gerek dizilerde, gerek filmlerde ve benzeri birçok noktada bu araçlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Klasik Araç Arıyorum Nereden Bulabilirim?

Karakaya Global ile istediğiniz klasik araç modeline sahip olabilirsiniz. Kısa süreli ihtiyaçlarınızda ise kiralama yöntemine başvurabilirsiniz. Avrupa da bulunan klasik araç garajları arasında ilk sırada bulunan Karakaya Global bünyesinde 120 araç bulunmaktadır. Yusuf Karakaya ve Kaya Ersözlü tarafından kurulmuş ve hayata geçirilmiş olan 9800 metrekare üzerine kurulmuş klasik araç garajını İstanbul Altunizade ilçesinde ziyaret edebilirsiniz.

Yusuf Karakaya Karakaya Global
Yusuf Karakaya Karakaya Global

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim