Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya

Klasik Araç Almak İstiyorum, Nelere Dikkat Etmeliyim?

Günümüzde araç alımı sırasında birçok noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Aracın arızasının bulunup bulunmadığı, kazaya karışıp karışmadığı, boyasının bulunup bulunmadığı gibi birçok konuya dikkat ederek araç sahibi olunmaktadır. Peki klasik araç alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Heves Uğruna Araç almayın

İlk olarak alacağınız klasik aracı hangi maksatla kullanacağınızı kesinlikle kararını vermeniz gerekmektedir. Bu araç sizin asıl aracınız mı olacak yoksa belirli bazı zamanlarda farklı bir hava olması gerekçesiyle mi böyle bir araç sahibi olmak istiyorsunuz.

Klasik bir aracın kullanımının zor olduğunu ilk olarak bilmeniz gerekiyor. Kendi kullandığınız son model aracınızı satarak böyle bir araç aldıktan sonra kullanım zorluğu ile başınız belaya girmemeli. Birçok noktada keyifli ve dikkat çekici olan bu araçların sizi en önemli zamanınızda yarı yolda bırakabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Bakım Masraflarını Mutlaka Dikkate Alın!

Kullanacağınız aracın 50 yılık bir geçmişi olduğunu düşünün. Doğal olarak bu araçların bakımları da yüksek olacak ve bu durum sizi belki de rahatsız edecek. Bu araçların bakımlarının yapılması gerektiğini unutmayın. Bu durum size maliyetli olabilir, bu durumu göz ardı etmeyin. Kendinize ayırdığınız aylık bütçeniz içerisinde bu gibi bir masrafa yer yoksa bu durumu mutlaka değerlendirin. Çünkü hesapta olmayan birçok masraf sizi oldukça sık ziyaret edecek. Ayrıca bu araçların parçalarının bulunması da ayrı bir sorun. Araçlar üretilmediğinden yedek parçalarının bulunması da oldukça zor.

Yusuf Karakaya Karakaya Global
Yusuf Karakaya Karakaya Global

Araç Sigortası Yaptırmayı Unutmayın

Klasik araçların değeri oldukça yüksektir. Bu sebeple bu araçlara sigorta yaptırmak ilk işiniz olmalıdır. Sigorta işlemleri normal araç sigortalarından daha yüksek çıkmaktadır. Bu durumu da mutlaka hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Kullanmak istediğiniz araç zamanının hızlı ve ender bulunan araçlarından birisi ise bu maliyet daha fazla olacaktır.

Klasik Araç Alımı

Klasik araç alımı yapacağınız sırada bu aracı nereden alacağınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Piyasada birçok bu anlamda olumsuz geçmişe sahip satıcı bulunmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için Karakaya Global gibi piyasa içerisinde ilk sırada bulunan garajlara müracaat etmek gerekmektedir. Yusuf Karakaya ve Kaya Ersözlü tarafından inşa edilmiş olan bu garaj ülkemizde ve dünyada ilk sırada yer almakta olan bir garaj unvanına sahiptir. 9800 metre üzerine kurulmuş olan dev yapı İstanbul Altunizade ilçesinde bulunmaktadır. Burayı istediğiniz zaman ziyaret edebilir istediğiniz araç ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Karakaya Global
Yusuf Karakaya Karakaya Global

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim