Dünyanın En Büyük Klasik Otomobil Açık Hava Müzesi

Dünyanın En Büyük Klasik Otomobil Açık Hava Müzesi

Klasik araba tutkunları için her zaman ilgi noktası olmuş bir soru ile başlamak gerekirse, en büyük klasik otomobil müzesi nerededir? Sorusu ile yazımıza başlayalım. Bu soruya birçok kişi farklı noktaları göstererek cevap verebilir. Fakat bizim aradığımız cevap Küba devletidir. Evet, yanlış anlaşılmadı. Dünyanın en büyük klasik araç açık hava müzesi denilince akla Küba geliyor.

Gündeme birçok konuda gelmeye devam eden Küba devleti genel olarak sıra dışı politikaları ve ABD karşıtı bir takım girişimlerinden dolayı hepimiz tanımaktayız. Ülkenin belki de daha önce hiç duymadığınız bir özelliği daha bulunuyor. Sokaklar bu ülkede klasik araçlardan neredeyse geçilemiyor. Bu sebeple klasik araba müzesi olarak da ülkenin sokakları nitelendirilebiliyor.

Küba da Bulunan Eski Arabaların Hikayesi Nedir?

Klasik araba hayranlarının mutlaka bir gün görmek istedikleri bu ülkede neden bu kadar eski arabanın bulunduğu ise merak konusu. Ülkede bu kadar çok eski arabanın olması aslında bir tercih değil. Ülke yaşamış olduğu birçok sıkıntıdan dolayı 1950 ve civarına sıkışmış bir ülke olarak biliniyor. Bu sebeple ülke içerisinde kullanılan araçlarını neredeyse tamamı bu senelerde piyasaya çıkmış olan araçlar.

Araçlar bir anlamda mecburiyetten dolayı kullanılsa da orijinalliklerini muhafaza ediyorlar. Kullanıcılar tıpkı bir koleksiyoncu gibi arabalarının ilk günkü gibi kalmalarını sağlamaya çalışmaları klasik araba tutkunlarının dikkatini bu ülkeye daha fazla çekiyor.

300 Dolara İstediğin Aracı Al

Ülkenin ekonomik durumu hepimiz tarafından malum. Bu sebeple bu ülkeden araba almak da bu ekonomik durum içerisinde bir değerlendirme neticesinde fiyatlanıyor. Ülkede herkes araba alamıyor. Ekonomik durumun kötü olması ve büyük devletlerin bu ülkeye ambargo uygulamasından dolayı burada alacağınız en iyi araç 300 dolar civarında fiyatlanıyor. Fiyatların bu derece ucuz olmasının yanı sıra vatandaşların birçoğu araba alamıyor. Alabilenlerde hayatları boyunca çok fazla alternatif ile karşılaşamıyor. Bu sebeple araçlar Küba da oldukça ucuz fakat bir o kadar da alıcısı kısıtlı.

Türkiye Klasik Araba Piyasası

Ülkemizde klasik araba kullanmak bilindiği üzere bir lüks. Araçlar belirli bir takım galeriler de satılıyor. Ülkemizde en güvenilir ve prestij sahibi garaj bu noktada İstanbul Altunizade ilçesinde bulunuyor. Karakaya Global ülkemizde bu işin duayeni olarak nitelendiriliyor. Garaj sadece ülkemizde değil dünyada sayılı garajlar arasında bulunuyor. 120 araç bulunan muhteşem garaj Yusuf Karakala ve Kaya Ersözlü tarafından klasik araç severlere kazandırılmış durumda. Garaj 980 metre olan büyüklüğü ile dünyanın sayılı garajlarından birisi. Garajı meraklılıkları istedikleri zaman ziyaret edebiliyorlar.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim