Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya

Görünce Aşık Olacağınız Klasik Arabalar

Bilindiği üzere klasik arabalar aşk işidir. Klasik araba tutkusuna kapılmış bir kişinin gözü hiçbir şeyi tabiri caizse görmez. Bu aşk belli bir zamanda başlar. Birçok kişinin klasik araçlara olan aşkının başlamasına sebep olan arabalar vardır. İşte size görünce hayran kalacağınız muhteşem klasik araba örnekleri;

Cadillac Eldorado 1959

1952-2002 arasında Cadillac Eldorado üretilmiştir. Zamanın lüks araçlarından birisi olarak bilinmektedir. Üst sınıf tabaka bu araçları kullanmaktadır. Zamanında araba kültürünü topluma empoze eden en güçlü öğe olduğu konusunda birçok kişi hem fikirdir. Kendisine ait bulunan tarzı ile görenleri kendisine hayran bırakan klasik araç figürünün başında gelmektedir.

Chevrolet İmpala 1967

Chevrolet İmpala Amerikan halkına özel olarak üretimi başlanmıştır. Orta sınıfa hitap eden bir klasik araba olarak bilinmektedir. 1950 sonlarında ilk olarak piyasaya çıkarılmıştır. General Motors araçla ilgili dizaynı yapmıştır. Aracı ön plana çıkaran en büyük etken ize zamanın en fazla izlenen dizilerinden birisi olan Supernaturel isimli dizide araç bir nevi başrol oyuncusu olmuştur. Buradan kama bir sevgi araca tüm dünyada bulunmaktadır. Günümüzde klasik araç tutkunlarının en fazla rağbet gösterdikleri araçlar arasında bulunmaktadır.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Ford Thunderbird

Fırtına Kuşu anlamına gelen araç Ford tarafından Amerika da üretilmiş olan araçlar arasında bulunmaktadır. 1955-2005 senelerinde bu araç üretilmiştir. 50 yıllık satışları oldukça göz kamaştırmıştır. Bu süre zarfında araç 5 milyona yakın satılmış ve bu noktada muhteşem bir rekora imza atmıştır. Orta sınıfın biraz üzerinde bir araç olarak bilinmektedir. Chevrolet Corvette ile aralarında zamanında muhteşem bir rekabet bulunmaktadır.

Chevrolet Corvette 1960

Klasik araba deyince Amerika da akla gelen ilk araçlardan birisidir. General Motors Amerikan spor otomobili olarak üretmiştir. Bu araçtan önce Avrupa da spor olarak üretilmiş araçlar bulunmaktadır. Amerika bu anlamda biraz bu zaman zarfında geri kalmış olmasından rekabete yetişebilmek içi bu aracın üretimini sağlamıştır. Dönemin en fazla ilgi gören araçlarından birisi olmayı başarmıştır. Fiyat anlamında lüks araç statüsünde dönem içerisinde değerlendirilmiştir.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Türkiye de Klasik Araçları Nerede Bulabiliriz?

Ülkemizde birçok kişi klasik araç hayranı olarak bu araçlara yakın olmak istemektedir. Araçların bir çoğu farklı ülkelerde imal edilmiş olmasına rağmen ilk örneklerine ülkemizde ulaşmak da mümkündür. Türkiye de klasik araç garajı olarak İstanbul Altunizade de muhteşem bir garaj meraklılarını beklemektedir. Yusuf Karakaya ve Kaya ve Kaya Ersözlü tarafından büyük bir emek ve özveriyle 120 araçtan oluşan garaj hizmete sunulmuştur. Karakaya Global sadece Türkiye de en büyük klasik araba garajı değil dünyada en büyük olarak sıralanacak araba garajları arasında gösterilmektedir. Klasik araç ihtiyaçlarının tamamına firma tek başına karşılık verebilmektedir.

Satılık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim