Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya

Klasik Araba Özellikleri

Klasik araba olarak bir aracın değerlendirilmesi için ö şart bu aracın 25 yıl ve üzerinde bir geçmişinin bulunması gerekmektedir. İlk olarak araçlarda bu şart aransa da tek şart olarak bu değerlendirilmemektedir. Araçlar zamanın geçmesiyle birlikte daha fazla ilgi görmeye başlarlar. Bir anlamda yıllanmış şarap gibi değerlendirilebilir. Normal şartlar altında araçlar yılar geçtiğinde değerleri azalır. Fakat klasik araçlar bu şekilde değerlendirilmezler. Zaman geçtikçe geçmişiyle de alakalı olarak daha fazla değerlenmektedir.

Klasik araba günlük hayat içerisinde kullanılması çok zordur. Günümüz teknolojisi ile uyumsuz olmasından kaynaklı olarak birçok sıkıntı yaşanabilmektedir. Bunun dışında bu araçların piyasa değerleri oldukça yüksektir. Günlük hayatta kullanmak yerine bu araçların ciddi bir şekilde muhafaza altına alınması gerekmektedir.

Yusuf Karakaya Karakaya Global
Yusuf Karakaya Karakaya Global

Araçların bir sonraki nesle aktarılması ve kıymetinin daha fazlalaşması için bakımının son derece hassas bir şekilde yapılması gerekmektedir. Burada araç sahiplerinin bu noktada hassas olması beklenmektedir. Bu araçların devamlı olarak bakıma ihtiyaçları vardır. Bu tarz bir araca sahip olan kişilerin bu durumu kabul etmeleri gerekmektedir. Bu şartı yerine getirmeleri olmazsa olmaz olarak değerlendirilir. Klasik araç tutkunları araçları ile ilgilenmekten ve bu araçlara bakım yapmaktan da ayrı bir keyif alırlar.

Klasik Araba

Klasik araba kolay bir şekilde açıklanabilir bir şey değildir. Tam ve isabetli bir şekilde bir tanımın yapılması mümkün olmayabilir. Profesyonel olarak adlandırılan birçok işleme de bu araçlara tam olarak bir tanım yapamazlar. Sigorta şirketleri bünyesinde halen hangi araçları klasik araç statüsüne sokulacağı ile ilgili bir belirsizlik bulunmaktadır. Bu sebeple bu tarz araçlara herkes kendi bakış açısından bir değerlendirme yapar ve buna göre bir tanım ortaya koyar.

Klasik olarak değerlendirilen bazı araçlar çok fazla ilgi görmekteyken bazen daha eski olan bir araç beklenen ilgi ve alakayı görmeyebilir. Klasik araç tutkunlarının beklentileri belirli bazı özellikler etrafında toplanabilmektedir. Ülkemizde klasik araç noktasında oldukça profesyonel olarak çalışmakta olan işletmeler bulunmaktadır. Burada 20 yy. ait birçok aracın bulmak mümkündür.

Karakaya Global

İstanbul Altunizade de istediğiniz tüm klasik araçları bulabileceğiniz dev bir araç sergisi bulunmaktadır. Yaklaşık 120 araçlık muhteşem bir koleksiyon burada Yusuf Karakaya ve Kaya Ersözlü tarafından hayata geçirilmiştir. 9800 metrekare üzerine kurulmuş olan bu dev sergi tüm vatandaşların ziyaretine sürekli olarak açık tutulmaktadır.

Garaj içerisinde araç satışı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kiralama hizmeti de verilmektedir. Ayrıca firmalar tarafından araçlar ile ilgili çekim de yapılabilmektedir. Garaj Türkiye de bulunmakta olan en büyük klasik garaj unvanını taşımaktadır. Ayrıca dünyada bulunmakta olan sayılı garajlar arasında değerlendirilmektedir.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim