Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya

Klasik Otomobil İle İlgili Merak Edilenler

Klasik otomobil her döneme damga vuran ve mutlaka alıcısı çıkan bir piyasadır. Peki, bu piyasanın incelikleri nelerdir? Nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Araba tutkunlarının vazgeçilmez hayallerinden birisi de mutlaka eski bir araç alarak bunu restore edip bu araçla ilgilenmektir. 1950 ve 60 gibi senelere ait olan araçlara ilginin oldukça yüksek olduğu biliniyor. Araçların klasik olarak değerlendirilmesi için 25 yıl ve üzerinde bir geçmişinin bulunması gerekmektedir. Klasik araç terimi birçok noktada farklılık gösterebilmektedir. Bazı tanımlar klasik aracın 30-50 sene arasında bulunması gerektiğini söylemektedir.

Araçlara değer katan bu araçların eski olması değildir. Yani paha biçilmekte zorlanılan birçok klasik araç eski olmasından dolayı bu kadar büyük bir değer ile karşılaşmamaktadır. Klasik arabaların değerini belirleyen birçok etken bulunur. Klasik araç sahibi olmak isteyenlerin kafalarında birçok soru işareti bulunmaktadır. Bunlar;

  • Klasik özelliklere sahip bir araç sahibi olmam mümkün mü?
  • Restorasyon süreci ile ilgili problem yaşar mıyım?
  • Aracı muhafaza etmem mümkün olur mu?

Şeklinde birçok soru akıllara gelebilir.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Klasik Araç Yatırım Aracı Olabilir mi?

Klasik araba bir tutku olmasının yanında ayrıca muhteşem bir yatırım aracı olarak da değerlendirilmektedir. Gün geçtikçe değerine değer katan bu araçlar ileride ciddi bir kar potansiyeli taşımaktadır. Bu sebeple zadece klasik araçlara merakı olanlar değil birçok farklı kişi bu tarz araçlardan satın almakta ve yatırım olarak değerlendirmektedir.

 

Restore Edilmiş Araç Almak Mantıklı mı?

Araç alarak kendi restorasyonun yapmak mümkündür. Fakat bu durum tahmin edildiğinden çok daha yüksek bir maliyeti bulunmaktadır. Bu sebeple tavsiye anlamında restore edilmiş araç sahibi olmak tavsiye edilmektedir. Eski bir aracı restore etmek oldukça profesyonel bir işçilik gerektirmektedir. Restore işlemi dünya üzerinde birkaç firma tarafından yapılmaktadır. Ülkemizde bu araçlara olan ilginin artmasıyla birlikte restore işlemlerine de yapılmaya başlanmıştır.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Klasik araç parça temini

Bazı araçların parçasının temini oldukça çor olmaktadır. Yurtdışı üzerinden parçaların getirilmesi ciddi zorluklara sebep olmaktadır. İkinci el olarak parçaların getirilmesi ülkemize yasaktır. Bu sebeple parça ihtiyaçları farklı çözüm metotlarıyla halledilmektir. Araçların üretimi bulunmadığından bu araçların 0 parçası bulunmamaktadır.

Ülkemizde geniş seçeneği bulunan garajlar var mı?

Ülkemizde son derece geniş seçenekleri bulunan garajlar bulunmaktadır. Bunlara en iyi örnek Karakaya Global örnek olarak verilebilir. Garaj içerisinde 120 araçlık dev bir araç sayısı bulunmaktadır. Tüm araçlar orijinal olarak bakımları yapılmış ve eksiksiz olarak hizmete sunulmuştur. Yusuf Karakaya ve Kaya Ersözlü tarafından hayata geçirilmiş olan bu garaja dünyanın dört bir tarafından ziyaretçiler gelmektedir.

Satılık - Kiralık Klasik Otomobil - Karakaya Global - Yusuf Karakaya
Satılık – Kiralık Klasik Otomobil – Karakaya Global – Yusuf Karakaya

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go Top
×

Merhaba!

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorularınıza satış temscilerimize ulaşarak yanıt bulabilir veya info@karakayaglobal.com.tr adresinden mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

× Bilgi İletişim